Plaże Alicante – TOP 3

Plaże Alicante – TOP 3

Alicante słynie jako miasto światła i jest jednym z najpopularniejszych kurortów w Hiszpanii. Działa tu wiele hoteli, infrastruktura turystyczna jest świetnie rozwinięta, kusi też kuchnia, ale przede wszystkim wizytówką Alicante jest słoneczna pogoda i plaże!

City Break Alicante – plaże

Playa de San Juan. Najładniejsza plaża Alicante, przyciąga najwięcej turystów. Znajduje się około 10 km od centrum miasta, w pobliżu wioski rybackiej El Campello na przylądku Cabo de las Huertas. Ma aż 7 km – polubią ją fani spacerów, plażowania i sportów wodnych. Każdego roku Playa de San Juan otrzymuje Niebieską Flagę, certyfikat Unii Europejskiej.

Playa del Saladar Urbanova. Urokliwa i inna ze względu na wydmy. Część plaży przeznaczono dla nudystów.

Playa de Agua Amarga. Tę plażę mamy z kolei pod nosem, czyli w mieście. Co ważne, można na niej wypoczywać razem z psem – są też na niej dodatkowe udogodnienia dla zwierząt.

Sprawdź tanie loty do Alicante!

City Break Alicante – atrakcje

Będąc w Alicante możesz plażować do woli, codziennie poznając inne plaże, ale warto zobaczyć też różne zabytki – jak m.in. kościół Concatedral de San Nicolas de Bari, bazylika de Santa Maria, Muzeum Sztuki Współczesnej, a także zamek św. Barbary (Castillo de Santa Barbara.

Wybierz się też na spacer po Santa Cruz, dzielnicy położonej tuż przy zamku. Obowiązkowy jest też spacer po Explanada de Espana – najbardziej znanej ulicy w Alicante i jednej z wizytówek regionu.

fot. Photokane / Pixabay

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *