Poczuj smak podróży do Porto

Poczuj smak podróży do Porto

Rozsmakuj się w malowniczej Portugalii!

Jak dobrze znasz Portugalię? Jedynie Lizbonę? Jeszcze Fado? A może malownicze wybrzeże? Wybierz się do uroczego Porto, które jest uznawane przez turystów za najpiękniejsze miasto! Docenisz wyjątkowy klimat i słoneczną pogodę, ale też lokalne potrawy i regionalne wina. Wybierz się do Porto i odkryj smak Portugalii!
Porto cieszy się popularnością wśród turystów – zachwyca słońcem, zabytkami i nocnym życiem, ale też kuchnią. Wybierz się na zwiedzanie Starówki, zaczynając od słodkiego śniadania z kawą gelato, a potem zrób przerwę na lunch – masz czas do 14.00, bo potem restauracje są zamykane. Otwarcie nastąpi dopiero ok. 18-19!
Co zjeść w Porto?
Zamów najważniejszą potrawę narodową – ‚bacalhau’, suszonego dorsza dostępnego nie tylko w Porto, ale całej Portugalii. Na wybrzeżu smakuje jednak najlepiej! Dorsz to dla Portugalczyków ryba królewska – traktują go jak symbol narodowy. Popularne są też owoce morza, grillowane sardynki, stek z tuńczyka, ‚cataplana’, czyli owoce morza duszone w miedzianym naczyniu, pierożki z krewetkami itd.
Portugalia słynie też ze słodkości! Cukiernie, czyli ‚pastelarie’, są rajem dla łakomczuchów. Pączki, kruche ciastka, tary z owocami, puddingi z ryżu kuszą! Najważniejsza jest jednak ‚pastéis de Belém’, czyli babeczka z budyniem – jej receptura jest pilnie strzeżona od 1837 roku!
Sprawdź loty do Porto na wrzesień i rezerwuj!
Porto

Zdjęcia z Porto


Porto Int. Apt.

Więcej nt. Porto

Opinie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *