Podróż samolotem z dzieckiem – jak zorganizować mu czas?

Podróż samolotem z dzieckiem – jak zorganizować mu czas?

Podczas dłuższego lotu samolotem zwykle nudzisz się i szukasz sobie zajęcia? Laptop, muzyka, film czy książka pomagają, podobnie jak spacer po pokładzie. Nie dziw się zatem, że dziecko tym bardziej potrzebuje wtedy rozrywki. Podróżowanie z maluchem to duże wyzwanie dla rodziców – podpowiadamy, czym można go zająć w trakcie lotu.

Zdarza się, że dziecko płacze, krzyczy, przeszkadza innym pasażerom, kręci się i marudzi, co dodatkowo stresuje również rodziców. Zabierz ze sobą na pokład kilka ulubionych rzeczy – zabawkę, grę itd. Weź jednak pod uwagę, że bagaż, zwłaszcza podręczny, ma ograniczoną wagę. Zmieścisz na pewno tablet z różnymi gramami i filmami oraz książkę. Weź także ulubione przekąski dla dzieci, bo jedzenie także zajmuje dzieci, a poza tym wywoła w nich dobry humor. Postaw też na gry, w które możecie zagrać wspólnie, a umilisz czas także sobie i poświęcisz maluchowi swoją uwagę.

Nie bądźmy jednak naiwni – tradycyjne zabawy są ważne, ale równie ważny jest tablet z różnymi grami i bajkami, odtwarzacz mp3 i słuchawki, czyli różne nowoczesne gadżety elektroniczne. Możesz przecież zabrać ze sobą gry interaktywne, które połączą zabawę z nauką.

A może postaw na edukację w przyjemnym wydaniu? Opowieści o kosmosie zajmą każde dziecko! Taka lekcja z astronomii zapadnie mu w pamięć na dłużej niż wiedza ze szkolnych podręczników. Może zainteresujesz je na tyle, że odkryje w sobie pasję, a geografia stanie się ważnym przedmiotem w jego życiu?

Zdjęcia z Warszawy


Warszawa Okęcie

Więcej nt. Warszawy

Oceny

Nie polecamMoże byćJest w porzadkuPolecamZdecydowanie polecam! (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *