Praga na weekend – City Break Czechy

Praga na weekend – City Break Czechy

Planujesz City Break do Pragi? Kilka dni wystarczy, by zakochać się w tym mieście. Podpowiadamy, co warto zwiedzić i co zjeść w stolicy Czech.

Praga położona nad Wełtawą to jedno z najbardziej atrakcyjnych miast w Europie. Trzeba koniecznie zobaczyć różne zabytki, wypić kawę na słynnych placach, zjeść lokalne dania i wybrać się w rejs. Do Pragi każdego roku przybywają tłumy turystów.

Główne atrakcje Pragi

Sprawdź tanie loty do Pragi i zwiedzaj!

Do najważniejszych atrakcji Pragi zalicza się jej zabytkowe centrum. Zwiedzanie Pragi z reguły zaczyna się od Starego Miasta. Od 1992 roku znajduje się ono na liście światowego dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego UNESCO – dla wielu osób jest to bardzo ważna rekomendacja.

fot. Zef51 / Pixabay

Poza tym należy odwiedzić Hradczany ze słynnym zamkiem i gotycką katedrą, wybrać się na spacer urokliwą Złotą Uliczką.To obowiązkowe miejsce dla zakochanych! Na zachodzie jest z kolei barokowa Mała Strana i Most Karola, wybudowany w XIV stuleciu, to kolejny symbol Pragi – ma 516 m długości i prawie 10 metrów szerokości. Na południu trzeba zobaczyć Nowe Miasto z placem Wacława.

Jeśli masz jeszcze czas, wstąp do Muzeum Wojska (Armádní muzeum) na Žižkowie lub Muzeum Sztuki Średniowiecznej na Starym Mieście, a na koniec zjedz sycący obiad w jednej z restauracji – kuchnia czeska słynie z obfitości, będzie w sam raz po dniu pełnym ruchu i atrakcji!

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *