Regiony Włoch: Emilia Romania

Regiony Włoch: Emilia Romania
Regiony Włoch: Emilia Romania

PRZELOT
252 zł/osoba

Jeśli marzysz o podróży do jednego z malowniczych włoskich regionów, ale znasz już Toskanię i Umbrię, wybierz się tym razem do Emilii Romanii. Poniżej przekonamy Cię, że zdecydowanie warto!
Emilia Romania uchodzi za jeden z najciekawszych regionów we Włoszech. Jest też zarazem największym! Liczy ponad 4 miliony mieszkańców. Skoro zaś jest tak duży, to nie dziwi, że jest też bardzo zróżnicowany pod względem geograficznym.
Za loty w 2 strony do Bolonii zapłacisz 252 zł (24-27 maja).
Bolonia
W regionie są m.in. tereny górskie, płaskie krajobrazy, bajeczna linia wybrzeża. Nie brakuje też znanych wspaniałych miast – za stolicę uznaje się Bolonię, ale popularne są i inne, w tym kurorty wakacyjne z Rimini na czele. Warto wymienić też inne, np. Rawena, Cesantico, Riccione, Parma czy piękna Chioggia określana jako Wenecja w miniaturze.
W kurortach nie brakuje zaś komfortowych hoteli tuż przy plaży, a także restauracji, barów itp. W regionie są też inne atrakcje – np. źródła termalne, winnice, Abano Terme, w którym są zaś hotele z basenami stworzonymi z wykorzystaniem źródeł termalnych.
Warto też dodać, że ceny w regionie Emilia Romania są niższe niż w słynnych kurortach nadmorskich, a widoki i atrakcje zadowolą turystów. Liczba i jakość hoteli oraz plaż niczym zaś nie odbiega.

Zdjęcia z Bolonii


Więcej nt. Bolonii

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *