Ryga – poznaj perłę Bałtyku

Ryga – poznaj perłę Bałtyku

Ryga, mimo że jest jedną z trzech nadbałtyckich stolic, zasługuje na miano perły Bałtyku – określa ją się ją także jako mały Paryż. Warto przekonać się osobiście, czy słusznie…

Ryga – muzeum secesji

Jeśli lubisz Pragę ze względu na secesję, wybierz się do Rygi – łotewska stolica uchodzi za jedno z największych skupisk architektury secesyjnej i może konkurować z Pragą. Ryga to największe miasto w krajach nadbałtyckich i stolica Łotwy. Położne jest u ujścia rzeki Dźwiny do Bałtyku, dzięki czemu jest ono istotnym węzłem komunikacyjnym – dysponuje portem morskim i rzecznym. Stare miasto ma tylko 0,5 km kw., ale i tak trafiło na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Uwagę przykuwa też wieża telewizyjna mającą 368,5 m wysokości – to najwyższy budynek w mieście i trzeci co do wielkości w Europie. Uwagę zwraca też most wantowy przez Dźwinę, gildie kupieckie charakterystyczne dla krajów nadbałtyckich oraz Rigas pils, XIV-wieczny zamek ryski. Przez lata pełnił rolę siedziby władz rosyjskich i był pałacem prezydenckim między wojnami światowymi. Dziś są tu trzy muzea – m.in. Muzeum Sztuki Obcej oraz Muzeum Literatury i Historii Sztuki.

Czarna Polewka – narodowy trunek

Będąc w Rydze, skosztuj alkoholu pod nazwą Czarny Balsam! Narodowy trunek łotewski to likier ziołowy o zawartości aż 45% alkoholu.
Rezerwuj tanie loty do Rygi!
Ryga-lot

Zdjęcia z Rygi


Więcej nt. Rygi

Oceny

Nie polecamMoże byćJest w porzadkuPolecamZdecydowanie polecam! (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *