Słoneczne Val Di Sole – na narty!

Słoneczne Val Di Sole – na narty!

Dolina Słońca to wymarzone miejsce dla pasjonatów białego szaleństwa. To zdecydowanie jeden z najsłynniejszych kurortów narciarskich nie tylko we Włoszech, ale i na świecie. Malownicze szczyty, świetne ośrodki, hotele i pyszna lokalna kuchnia sprawiają, że kurort szybko podbija serca sportowców!
Val di Sole, po polsku Dolina Słońca, słynie jako jeden z najpopularniejszych kurortów narciarskich na świecie. Malownicze góry, czyli wspaniałe Dolomity, znajdują się w zachodniej części Trydentu. To niezwykle popularny i atrakcyjny region dla miłośników sportów zimowych.
Val di Sole jest uważany jest przez licznych turystów jako najlepszy kurort narciarski – do naszej dyspozycji będzie aż 150 km tras oraz 115 wyciągów narciarskich. Większość ośrodków połączona jest skibusami lub nartostradami. Poza tym trasy w Val di Sole są długie, więc można tu wygodnie uprawiać zimowe sporty.
Co więcej, w Val di Sole masz gwarancję idealnych warunków pogodowych – można tu liczyć na śnieg, ale i słońce przez większą część roku. Wybierając Val di Sole, możesz śmiało zaplanować zimowe szaleństwo bez zmartwień, że pogoda nie dopisze. Stoki zostały idealnie przygotowane, podobnie jak cała infrastruktura turystyczna – hotele, restauracje, baseny i centra spa.
Co poza nartami? Trydent to piękny region, można śmiało zwiedzać go także w zimie. Uroczych miasteczek o wyjątkowym charakterze nie brakuje – to m.in. Marilleva. Dolna część leży na wysokości ok. 900 m n.p.m., a górna ok. 1400 m n.p.m. Łączy je z kolei m.in. kolejka gondolowa, co stanowi dodatkową atrakcję. Dobrym wyborem na bazę wypadową będzie też m.in. Folgarida czy Madonna di Campiglio.
Aby poszaleć na nartach w Val di Sole, trzeba zarezerwować tanie bilety lotnicze do Bergamo (Mediolan) albo Werony. Odległość od lotnisk wynosi 148 km oraz 164 km – można też zarezerwować sobie transfer z lotniska.
Rezerwuj już teraz! Za loty w 2 strony (18-27 grudnia) do Bergamo zapłacisz jedynie 245 zł!
Bergamo

Zdjęcia z Warszawy


Warszawa Okęcie

Więcej nt. Warszawy

Oceny

Nie polecamMoże byćJest w porzadkuPolecamZdecydowanie polecam! (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *