Sposoby na tańszy urlop

Horrendalne ceny benzyny pokrzyżowały plany wakacyjne wielu z nas. Jak można zaoszczędzić podczas planowania wakacji? Poznaj sposoby na tańszy wypoczynek.

Wakacje w tym roku będą najdroższe od wielu lat. Ceny rosną – nie tylko za paliwo, ale też w hotelach czy restauracjach. Co więcej, drożej jest nie tylko w Polsce, ale w większości państw. Nie sprzyja wszystkiemu niestabilna sytuacja na rynku energetycznym czy walutowym. Jak zatem zaplanować wakacje, by nie opróżnić i tak mocno nadwerężonego budżetu?

Urlop w Polsce?

Pomysłów na tańszy urlop jest kilka – wiele osób rezygnuje z wyjazdów zagranicznych, sądząc, że w Polsce będzie taniej. To złudne wrażenie, bo policzono, że wakacje w Grecji czy Turcji okażą się mimo wszystko opcją lepiej opłacalną.

Czy urlop za granicą?

Przede wszystkim z wyprzedzeniem poszukaj biletów lotniczych i zastanów się, z którego lotniska masz wylot. W wielu przypadkach okaże się, że taniej jest lecieć z Niemiec czy z lotniska polskiego – musisz oczywiście doliczyć dojazd.

Jeśli do tej pory wybieraliście się samochodem na wakacje, teraz loty okażą się prawdopodobnie tańsze. Jest wiele sposobów, by znaleźć bilety lotnicze w dobrej cenie – poza tym ceny lotów zmieniają się szybko, często są też dostępne promocje.

Możesz też dopasować wakacje co konkretnego połączenia – jeśli będziesz elastyczny, masz szansę naprawdę tanio polecieć np. na Majorkę, Teneryfę czy do Barcelony.

A może kupisz bilety lotnicze first minute? Turcja, Egipt czy Grecja oferują słoneczne wakacje o każdej porze roku, dlatego możesz zarezerwować pobyt w ciemno, z większym wyprzedzeniem, w ofercie first minute. Nie martwisz się wtedy, że ceny jeszcze wzrosną, gdy Ty będziesz kupować loty, rezerwować hotele lub gotową wycieczkę w biurze podróży.

fot. 12019 / Pixabay

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *