Stres przed podróżą samolotem? 3 sposoby na spokój przed lotem

Stres przed podróżą samolotem? 3 sposoby na spokój przed lotem

Podróż samolotem to, statystycznie, najbezpieczniejszy środek transportu. Są jednak osoby, które odczuwają stres i strach przed lataniem nawet podświadomie. Jak ukoić nerwy i się uspokoić? Przedstawiamy kilka szybkich i sprawdzonych sposobów.

Rozmowa. Zagadaj z pasażerem obok, bo ciekawa rozmowa będzie zajmująca i oderwie Twoje myśli od innych spraw. Rozmawiając, można zapomnieć lub przyćmić myśli o stresujących okolicznościach. Możesz też zagrać w coś z rozmówcą.

fot. OrnaW / Pixabay

Skupienie i ćwiczenia relaksacyjne. To zupełnie odmienna forma radzenia sobie ze stresem nuż rozmowa czy wspólna gra, ale w wielu przypadkach się ona sprawdza. Ćwiczenia relaksacyjne są polecaną formą terapii. Udowodniono, że na przykład praktykowanie jogi obniża poziom stresu. Oddychaj głęboko płucami i przeponą, wydychaj powietrze powoli, skup całą uwagę na oddechu, rozluźnij mięśnie. Chwyć mocno podłokietniki i pozostań w napięciu przez 10 sekund. Potem weź głęboki wdech i wydech, by rozluźnić mięśnie.

Nawodnienie. Picie wody jest ważne także w trakcie lotu samolotem. Zawsze możesz też poprosić pracowników o kubeczek wody. Popij ją małymi łykami. Stres i utrata wody mogą doprowadzić m.in. do bólu głowy, co jeszcze pogorszy Twoje samopoczucie.

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *