Tanie loty do Bolonii. Kuchnia Emilii Romanii

Tanie loty do Bolonii. Kuchnia Emilii Romanii

Po kulinarne przygody warto wybrać się do stolicy włoskiego smaku, czyli do regionu Emilii Romanii. Znajdź tanie loty do Bolonii i poznaj włoskie specjały!

Kuchnia śródziemnomorska ma zwolenników na całym świecie, którzy chętnie odwiedzają różne regiony Włoch. Tym razem wybierzmy się na północ europejskiego buta, aby poznać kuchnię Emilii-Romanii!

Sprawdź tanie loty do Bolonii!

Bolonia – turystyka kulinarna

Każdy region Włoch ma własną kuchnię i swoje specjały. Jeden specjalizuje się w oliwie z oliwek, drugi w pizzy i makaronach, inny w mięsach. Nawet technika wyrabiania ciasta na pizzę różni się zależnie od regionu – zupełnie inny przysmak serwowany jest w Neapolu czy na Sycylii!

Makarony symbolem regionu

Na kosztowanie makaronów warto wybrać się właśnie do Bolonii – stolicy pasty! I nie, wcale nie na „spaghetti po bolońsku”, bo Włosi czegoś takiego nie znają. Z mięsem mielonym i sosem pomidorowym podają zaś szerszy makaron, tagliatelle al ragu. Są też pyszne tortellini, ravioli czy tortelloni z różnymi farszami albo sosami.

Piadina w słynnym Rimini

Rimini to popularny kurort turystyczny. Warto wybrać się tu na plażowanie oraz kosztowanie różnych specjałów – jak znana powszechnie piadina. To typowy włoski fast / street food. Smaczna przekąska, którą można szybko zjeść w razie głodu. Piadina dostępna jest w każdym barze czy na ulicy. Można ją zjeść z serem, wędliną, ale i na słodko.

Co jeszcze zjeść w Bolonii?

Warto też zamówić deskę lokalnych serów i wędlin oraz wina, aby poznać różne smaki. Szynka parmeńska, parmezan i chłodne białe wino smakują wybornie wraz z sałatką lub warzywami z grilla. Pieczywo maczaj zaś w oliwie z oliwek i occie balsamicznym!

fot. Pixabay

Opinie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *