Tanie loty do Lizbony!

Tanie loty do Lizbony!

Lizbona – City Break w Portugalii

ALFAMA

Alfama to piękna, zabytkowa i najstarsza dzielnica Lizbony. Warto wiedzieć, że przetrwała poważne trzęsienie ziemi w 1755 roku. Trzeba wybrać się tu na spacer po krętych uliczkach i zaułkach pełnych knajpek i sklepików z pamiątkami. Turyści zawsze podziwiają też tramwaje pokonujące strome wzniesienia. Trzeba mieć kondycję na zwiedzanie, gdyż górek tu nie brakuje! Warto zatem wsiąść w tzw. windy, m.in. Elevador Santa Justa, Elevador Bica, Elevador Lavra – to popularny rodzaj transportu w Portugalii. Te „windy” to żółte wagoniki, wielka atrakcja dla turystów.

SYMBOL MIASTA

Castelo de São Jorge to słynny zamek w Lizbonie i symbol miasta, który znajduje się oczywiście w Alfamie. Średniowieczna budowla była przez wieki siedzibą królów Portugalii, dlatego mieści się na samym szczycie najwyższego wzgórza.

KUCHNIA LIZBONY

Podczas pobytu w Lizbonie trzeba również spróbować dorsza, popularnej ryby w całej Portugalii. To ważny element tutejszej kuchni. Myliłby się jednak ten, kto oczekuje grillowanego steku – Portugalczycy lubują się w suszonym i mocno solonym mięsie tej ryby! Sposobów na jej przyrządzenia jest podobno tak wiele, że trudno je policzyć. Tradycyjna potrawa to tzw. „bacalhau á gomes de sá”. Jeśli nie jesteś w stanie się na nią skusić, zamów krewetki albo spróbuj wybornych deserów, bo w Lizbonie są one wyjątkowo pyszne i słodkie!
Szukaj lotów do Lizbony i zaplanuj City Break!
Lizbona-miasto

Zdjęcia z Warszawy


Warszawa Okęcie

Więcej nt. Warszawy

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *