Tanie loty w lipcu – Ryga!

Tanie loty w lipcu – Ryga!

Jeśli szukasz inspiracji na udany weekend lub wypad kilkudniowy z małym budżetem, poszukaj mniej obleganych kierunków niż m.in. Rzym, Paryż czy wyspy. Sprawdź nasze propozycje. Sprawdź i rezerwuj tanie loty.

Tanie loty do Rygi!

Blisko Polski znajduje się Łotwa – warto wsiąść w samolot i polecieć do jej stolicy – Rygi. Do największego miasta bałtyckich krajów, który znajduje się u ujścia Dźwiny do Bałtyku, polecisz 25 lipca z Warszawy, a wrócisz 1 sierpnia.

Rezerwuj tanie loty do Rygi!

Zabytki Rygi

Piękna starówka zachęca do spacerów, ceny są akceptowalne, a historia bardzo zajmująca. W Rydze jest wiele zabytków, ale znajdują się one na stosunkowo niedużym obszarze. To świetny wybór na weekendowy wypad. Starówka to perełka – wpisano ją na listę UNESCO. Symbolem miasta jest plac Ratuszowy (Rātslaukums) z pomnikiem Rolanda i zabytkowymi kamienicami – Domem Wagi i Domem Bractwa Czarnogłowych.

W Rydze jest także najwyższa katedra w tej części Europy. Została wybudowana w XIII wieku. W północno-wschodniej części miasta znajduje się zamek ryski. Obecnie jest siedzibą prezydenta oraz są tam muzea – Łotewskie Muzeum Historyczne i Łotewskie Muzeum Sztuki Obcej.

fot. GermansLat / Pixabay

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *