Walentynki w Paryżu

Walentynki w Paryżu

Tydzień w Paryżu dla Zakochanych!

Paryż to europejska stolica zakochanych, a także stolica mody i jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Położone nad Sekwaną miasto od lat wzbudza górnolotne uczucia i przyciąga zarówno swoimi atrakcjami, jak i klimatem. Pełno w nim parków, skwerów, fontann i alei. Cechuje się renesansową, barokową i klasycystyczną zabudową oraz licznymi zabytkami. Warto zobaczyć między innymi: wieżę Eiffla – symbol i ex-libris Paryża, Pola Elizejskie – słynną aleję Paryża, Łuk Triumfalny – poświęcony poległym podczas rewolucji francuskiej i w wojnach napoleońskich, katedrę Notre-Dame, Luwr oraz Sorbonę, a także wybrać się w rejs Sekwaną.
Zdecydowanie warto skusić się też na dania kuchni francuskiej, a na deser zamówć creme bruelee lub słynne kolorowe makaroniki. To piękne miasto, w którym nie tylko przeżyjesz romantyczne chwile, ale też zjesz pyszne potrawy, zrobisz oryginalne zakupy i będziesz podziwiać najlepszą sztukę. To również miasto wielokulturowości i kontrastów, dlatego warto wybrać się też do dzielnicy La Defense.
Zobacz tanie loty do Paryża, słynnego miasta miłości, wspaniałej zabytkowej architektury, mody, sztuki n najwyższym poziomie, wina i dobrego jedzenia!
Paryz-lot

Zdjęcia z Paryża


Notre Dame Paryż
Luwr
Łuk Triumfalny
Katedra Notre-Dame
Wieża Eiffla
Montmartre i okolice
Bazylika Najświętszego Serca

Więcej nt. Paryża

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *