Zakochaj się w Wenecji

Zakochaj się w Wenecji

Podziwiaj jedno z najpiękniejszych miast włoskich – Wenecję!

Wenecja słynie jako miasto wyjątkowe – położone na wodzie urzeka jednak nie tylko lokalizacją. Zaplanuj wyjątkowy City Break i zwiedzaj liczne zabytki, podróżuj tramwajami wodnymi oraz gondolą, popijaj kawę na słynnym placu św. Marka i rozsmakuj się we włoskiej kuchni.
W Wenecji nie brakuje atrakcji – to miasto każdego roku odwiedza aż około 30 milionów turystów! Nic dziwnego, że mają zostać wprowadzone ograniczenia, gdyż tłumy nie pozwalają wieść mieszkańcom normalnego życia. Położona na 118 bagnistych wysepkach Adriatyku Wenecja robi niesamowite wrażenie i jest jednym z ukochanych miast zakochanych!
Oryginalna architektura, niezwykłe położenie – około 4 km od stałego lądu i 2 km od otwartego morza – oraz ogromna liczba zabytków sprawiły, że Wenecja została wpisana w całości na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
W Wenecji nie brakuje też przytulnych restauracji i kawiarenek, krętych uliczek na wieczorne spacery i ławeczek, na których można przysiąść, aby poobserwować toczące się tu życie. Koniecznie skuś się też na lody włoskie i tiramisu, a na kolację zamów np. owoce morza. Najstarsza kawiarnia w Wenecji to Caffé Florian – istnieje od 1720 roku! Warto też wybrać się na wycieczkę, aby… poplażować. Zaplanuj City Break w Wenecji – we wrześniu z pewnością będzie nieco mniej turystów.
Wenecja

Zdjęcia z Venice


Los_Angeles_Hollywood

Więcej nt. Venice

Oceny

Nie polecamMoże byćJest w porzadkuPolecamZdecydowanie polecam! (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *