Zanzibar – afrykański raj

Zanzibar – afrykański raj

Śnisz o tropikalnym raju na ziemi? Sny okazują się czasami prorocze… Na amatorów relaksu na plaży i wspaniałych afrykańskich krajobrazów odpowiednie będą plaże Zanzibaru. Nic dziwnego, że słyną jako jedne z najwspanialszych na świecie!
Cudowna afrykańska wyspa znajduje się na Oceanie Indyjskim i słynie jako spokojna oaza Czarnego Lądu. Należy do Tanzanii, ale panuje tu już inny klimat! To plaże o drobnym piasku i wspaniałe morze, idealne do kąpieli, a także pozbawiające tchu krajobrazy! Przeróżnych atrakcji także tu nie brakuje… Jeśli chcesz wypocząć i poleżeć na plaży, a także zwiedzić Kamienne Miasto, Zanzibar zapewnia Ci obie atrakcje, a nawet dużo więcej!
Centrum motyli to miejsce, które także trzeba odwiedzić. Jeśli marzysz, aby zobaczyć rozmaite gatunki motyli o różnych kolorach, wybierz się tu koniecznie. Z kolei w Kamiennym Mieście zobaczysz m.in. Stary Fort, pałac Mtoni oraz XIX-wieczne perskie łaźnie. Radzimy też wybrać się na wycieczkę do Parku Narodowego Jozani Chwaka.
Zanzibar słynie też ze wspaniałej pogody, cudownej atmosfery, gościnnych mieszkańców i aromatycznej kuchni – nic dziwnego, że słynie jako Wyspa Przypraw. Zdecydowanie warto skosztować lokalnego jedzenia, m.in. ryb i owoców morza…

Zdjęcia z Zanzibar


Więcej nt. Zanzibar

Opinie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *