Zasady przewozu bagażu sportowego

Zasady przewozu bagażu sportowego

Bagaż sportowy

Na pokład samolotu można zabrać także bagaż nietypowy, np. sprzęt sportowy – narty, rower czy rakiety tenisowe. Jeśli szukasz lotów na ferie zimowe, zobacz, jakie zasady obowiązują u różnych przewoźników.

Bagaż sportowy – co warto wiedzieć?

Jeśli planujesz ferie zimowe, możesz spakować także narty i deskę snowboardową. Większość linii lotniczych na to pozwala – zarówno tradycyjni przewoźnicy, jak i tzw. tanie linie. Trzeba jednak pamiętać, aby chęć zabrania takiego bagażu zgłosić wcześniej pracownikom, czyli zarezerwować miejsce w luku bagażowym. Jest ich ograniczona liczba, a zatem inni podróżni mogą Cię uprzedzić. Jeśli zostawisz to na ostatnią chwilę, może okazać się, że miejsca w luku już nie ma. Jeśli zaś jest, nadanie bagażu już na lotnisku jest droższe.

Czy przewóz sprzętu sportowego kosztuje?

To zależy od przewoźnika – najczęściej opłata jest wliczona w cenę biletu, ale pod warunkiem, że mieści się on w limicie bagażowym. Jeśli go przekroczymy, trzeba będzie dopłacić. Z kolei linie, które nie praktykują bezpłatnego przewozu sprzętu sportowego, należy zapłacić za tzw. bagaż gabarytowy. Jednak w sezonie zimowym warto śledzić ofertę poszczególnych przewoźników, bo często są organizowane promocje.

Jak zapakować sprzęt sportowy?

Warto też wiedzieć, że należy odpowiednio zapakować narty, rower czy inny sprzęt. Jeśli chcesz wziąć na pokład ulubiony sprzęt, Twoim obowiązkiem – nie zaś linii lotniczej – jest jego zapakowanie i zabezpieczenie przed uszkodzeniami. Dodatkowe informacje zwykle znajdują się na stronie internetowej danej linii lotniczej.

Oceny

Nie polecamMoże byćJest w porzadkuPolecamZdecydowanie polecam! (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *