=
=
cały miesiąc
cały rok
cały miesiąc
cały rok
Podróżni:

Tanie loty do Doncaster (DSA) z Gdańska (GDN)

na kalendarzu Sky4Fly
Pokaż wszystkie miesiące
Wylot: Gdańsk (GDN)
Przylot: Doncaster (DSA)
Data wylotu: --- wybierz z kalendarza powyżej ---
Data powrotu: --- wybierz z kalendarza powyżej ---

Ceny lotów do Doncaster z innych miast Polski 

Doncaster


Doncaster to piękna miejscowość w hrabstwie South Yorkshire. Jest często wybierana przez tych, którzy zamierzają podjąć pracę w Wielkiej Brytanii. Jednak przyjeżdża tam również wielu turystów z całego świata, którzy zamierzają podziwiać piękne zabytki tej metropolii oraz odpocząć w jej zielonych. Samo Doncaster jest miejscowością, w której żyje około 65 tysięcy osób, jednak wraz z sąsiednimi miasteczkami liczba ta jest znacznie większa. W odległości około 20 kilometrów od miasta, znajduje się również miejscowość Sheffield, w której zlokalizowane jest wielkie, międzynarodowe lotnisko imienia Robin Hooda. Przez Doncaster przepływa rzeka nazywana Don, a w okolicy wznoszą się pasma Gór Pennińskich. Jest to idealna okolica, dla wszystkich tych, którzy uwielbiają piesze spacery i rowerowe przejażdżki.

Samo Doncaster jest miejscowością, w której żyje około 65 tysięcy osób, jednak wraz z sąsiednimi miasteczkami liczba ta jest znacznie większa. W odległości około 20 kilometrów od miasta, znajduje się również miejscowość Sheffield, w której zlokalizowane jest wielkie, międzynarodowe lotnisko imienia Robin Hooda. Przez Doncaster przepływa rzeka nazywana Don, a w okolicy wznoszą się pasma Gór Pennińskich. Jest to idealna okolica, dla wszystkich tych, którzy uwielbiają piesze spacery i rowerowe przejażdżki.

Miasto może poszczycić się długą historią. Zostało założone w I wieku naszej ery, przez żołnierzy Imperium Rzymskiego, który wznieśli tu wówczas obronną twierdzę przy rzece Don. Przez lata miejscowość stale się rozwijała oraz rozbudowywała, przyciągając tym samym nowych mieszkańców. W średniowieczu Doncaster było popularne ze względu na odbywające się tu jarmarki. Do miasta ściągali wtedy kupcy z całej wyspy. Właśnie w tym czasie wzniesiono w okolicach miasta majestatyczny zamek Conisbrough, gdzie rezydowali lokalni władcy. Dziś można nadal oglądać jego pozostałości, które dumnie piętrzą się na wzniesieniu oraz opowiadają swoją długą historię. W kolejnych wiekach wzniesiono ratusz miejski, duży budynek targowy, a w połowie XIX wieku zbudowano tu przepiękny neogotycki kościół i monasterium św. Jerzego, które należy do jednych z najsłynniejszych zabytków Doncaster. Dźwięk organów chyba w żadnym innym miejscu nie brzmi tak wspaniale.

Doncaster to nie tylko majestatyczne budowle, to też przepiękne okolice, więc gdy dysponujemy odpowiednią ilością czasu, warto poświęcić go na spacery i poznawanie zielonych równin. W wolnej chwili możemy też udać się na tor wyścigów konnych. Tam przypatrzymy się jednej z najpopularniejszych rozrywek mieszkańców Wielkiej Brytanii, a być może samemu uda nam się nieco zarobić na wytypowaniu zwycięskiego konia.

Jeżeli chcemy udać się do Doncaster, wówczas najlepszym pomysłem jest wybór drogi powietrznej. W okolicy, jak zostało już wcześniej zaznaczone, znajduje się międzynarodowy port lotniczy. Obsługuje on między innymi tanie loty z Polski. Z tego powodu za bilet nie zapłacimy wcale tak dużo, a na dodatek dostaniemy się do miasta szybko i wygodnie.

Podróż do Doncaster najlepiej zaplanować na porę letnich wakacji. Co prawda, temperatury nie są wtedy tak wysokie, ale oscylują wokół 20 stopni Celsjusza i tym samym pozwalają na wygodne zwiedzanie i odpoczynek. Wiosną oraz jesienią spadają one do około 10 stopni Celsjusza, a zimy są tu dość łagodne. Słupki rtęci rzadko kiedy wskazują wybitnie minusowe temperatury. Przez cały rok w regionie pojawiają się niewielkie opady deszczu, więc zawsze warto jest mieć przy sobie parasol.

Inne lotniska w pobliżu Doncaster oraz ceny lotów z innych miast Polski


1. Doncaster Sheffield Finningley (DSA)
 • Tanie loty do Doncaster z Bydgoszczy od 8259 zł
 • Tanie loty do Doncaster z Gdańska od 263 zł
 • Tanie loty do Doncaster z Katowic od 323 zł
 • Tanie loty do Doncaster z Krakowa od 7822 zł
 • Tanie loty do Doncaster z Poznania od 347 zł
 • Tanie loty do Doncaster z Warszawy od 323 zł
 • Tanie loty do Doncaster z Wrocławia od 347 zł
 • Tanie loty do Doncaster z Lublina od 398 zł
 • Tanie loty do Doncaster z Łodzi od 4885 zł


Do Doncaster polecimy .

Najtańszą opcją lotu do Doncaster jest lot w cenie PLN liniami z wylotem dnia 01.01.1970 i powrotem 01.01.1970.


Tygodniowy rozklad lotów z Londynu do Doncaster

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
Tanie linie-------
Regularne linie-------

 

Przykładowa lista tanich lotów z Gdańska (GDN) do Doncaster (DSA) w cenach do 309 zł.


Są to rzeczywiste najtańsze loty naszych klientów.


 • wylot: 2019-09-11 » powrót: 2019-09-18     309 zł   (cena z dn. 2019-08-11)    Rezerwuj »
 • wylot: 2019-09-11 » powrót: 2019-09-18     309 zł   (cena z dn. 2019-08-11)    Rezerwuj »

Zdjęcia z Doncaster


Newsletter Newsletter tanich lotów Sky4FlyNajniższa cena

Znalazłeś tańszy bilet?
Zwrócimy Ci różnicę!

Wiarygodność

Potwierdzona certyfikatami:
Polska Izba Turystyki, IATA, Rzetelna Firma

Pomoc

Obsługa przez 7 dni w tygodniu

Bezpieczeństwo

Rezrwujemy bezpośrednio w systemach linii lotniczych

Miesięczny przegląd cen do Doncaster

7 Opinie

 1. Conisbrough – właśnie ten zamek tak mocno przypadł mi do gustu. Ale polecam też malownicze okolice. Można też pomyśleć o tym, aby zwiedzić muzea, jest ich dużo.

  Ocena: 5 / 5 - Zdecydowanie polecam! Odp.
 2. Zawsze lubiłam UK, chyba sobie zapoluję na bilety właśnie do Donaster, czyli do Donka. Paru moich znajomych tam pracuje, może jakoś pokażą mi to miasto :)

  Ocena: 5 / 5 - Zdecydowanie polecam! Odp.
 3. Cześć :) Czy ktoś może mi powiedzieć, jak się tam w ogóle mieszka, jakie są koszty życia. Zastanawiam się nad wyjazdem i nie wiem, czy to dobry pomysł akurat dla mnie.

  Ocena: 5 / 5 - Zdecydowanie polecam! Odp.
 4. Zawsze poszukuję ciekawych miejsc do zwiedzania, tym razem padło na Doncaster. To miasto, które nie wydaje się za ciekawe, ale jak się już przyjedzie, to jest bardzo bardzo fajnie :)

  Ocena: 5 / 5 - Zdecydowanie polecam! Odp.
 5. W Doncaster mieszkam od kilku miesięcy i szukam właśnie ciekawych informacji o tym mieście. Fajnie, że trafiłam też na stronę, że można tutaj zarezerwować bilety lotnicze :)

  Ocena: 5 / 5 - Zdecydowanie polecam! Odp.
 6. Doncaster to bardzo interesujące miasto pod wieloma względami. Bardzo mi się tam podobało to, że wszędzie są ciekawe zabytki, jak idzie się ulicą, to jest tak bardziej uroczyście :P

  Ocena: 5 / 5 - Zdecydowanie polecam! Odp.
 7. Przede wszystkim bardzo się cieszę z tego, że dostępne są tam tanie loty, ponieważ właśnie to miasto jest tym, gdzie chyba będę pracowała, a nie chcę rzadko latać do Polski.

  Ocena: 4 / 5 - Polecam Odp.

Oceny

Nie polecamMoże byćJest w porzadkuPolecamZdecydowanie polecam! (Głosy: 22. Ocena: 4,36 )
Loading...Loading...

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *