=
=
cały miesiąc
cały rok
cały miesiąc
cały rok
Podróżni:

Tanie loty do Londynu () z Londynu ()

na kalendarzu Sky4Fly
Pokaż wszystkie miesiące
Wylot: Londyn (TMS)
Przylot: Londyn (TMS)
Data wylotu: --- wybierz z kalendarza powyżej ---
Data powrotu: --- wybierz z kalendarza powyżej ---

Dortmund


Malownicze miasto z unikatową średniowieczną starówką, pełne zielonych ogrodów oraz parków, a także interesujących propozycji kulturalnych i muzeów oraz galerii sztuki. Trudno wskazać, że może być to właśnie Dortmund, czyli miasto, które kojarzy się głównie z kopalniami oraz zakładami przemysłowymi. To jednak właśnie tam będzie można miło spędzić swój czas podczas krótkiego weekendu czy też dłuższego pobytu, podczas którego będzie można zagłębić się w unikatowej atmosferze tego niemieckiego miasta.

Dortmund położony jest w zachodniej części Niemiec w regionie nazywanym Północny Ren-Westfalia oraz zagłębiu rzeki Ruhry. Mieszka tam około 280 tysięcy osób, a w całej okolicy o 300 tysięcy mieszkańców więcej. Miasto jest znane jako lokalne centrum gospodarcze ze względu zarówno na swoją przemysłową przyszłość, jak i obecną działalność, gdyż swoje siedziby ma tam wiele międzynarodowych przedsiębiorstw. Dortmund znany jest również z dużego stadionu Signal Iduna Park, który jest największym tego typu obiektem w Niemczech oraz miejscem treningów odnoszącego sukcesy klubu Borrusia Dortmund. Miasto kryje w sobie wiele malowniczych zakątków oraz jego sąsiedztwo także zaprasza do odwiedzin pięknymi krajobrazami, które można poznawać podczas wycieczek rowerowych lub spacerów.

Będąc w Dortmundzie, powinniśmy koniecznie znaleźć czas na przejście się do samego centrum tego miasta. Tam będziemy mogli zobaczyć wiele zabytkowych obiektów sakralnych, które pochodzą z okresu średniowiecza, a sama starówka nadal zachowała ten unikatowy klimat, więc będziemy mogli poczuć się tam, jakbyśmy przenieśli się w czasie. Zwiedźmy między innymi takie zabytki, jak protestanckie kościoły Petrikirche, Marienkirche czy najstarszy, bo Reinoldikirche, który został wzniesiony na starej świątyni z czasów Ottońskich. W Dortmundzie zobaczymy też wiele zabytkowych zamków, jak na przykład Wasserschloss Bodelschwingh, Haus Dellwig czy Haus Bodelschwingh.

Dortmund zaprasza także wieloma muzeami, w których będzie można bliżej przypatrzeć się dziejom oraz kulturze całego miasta. Warto udać się do Westfalskiego Muzeum Przemysłu, które należy do Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego, zobaczymy tam miedzy innymi kopalnię Zollern oraz koksownie Hansa. Ciekawe dzieła sztuki zobaczymy też w Muzeum Ostwall.

Po zwiedzaniu będzie można odpocząć w zielonych parkach. Z ich powodu Dortmund nazywany bywa „zieloną metropolią”, ponieważ wiele hektarów powierzchni pokrytych jest zadrzewionymi terenami. Warto odwiedzić Rombergpark, gdzie znajduje się wiele egzotycznych gatunków roślin, oraz Westfalenpark.

Do Dortmundu można obecnie dostać się szybko i wygodnie samolotami. Wielu przewoźników oferuje nam tanie loty, więc za bilet do tego niemieckiego miasta wcale nie zapłacimy dużo.

W celach turystycznych do Dortmundu najlepiej udać się w okresie letnim, kiedy możemy liczyć na najwyższe temperatury, słoneczne i bezchmurne niebo, a także wiele ciekawych atrakcji kulturalnych. Wiosny i jesienie także zachęcają do odwiedzin.

Inne lotniska w pobliżu Londynu oraz ceny lotów z innych miast Polski


1. Londyn (TMS)
2. Londyn ()


  Do Londynu polecimy .

  Najtańszą opcją lotu do Londynu jest lot w cenie PLN liniami z wylotem dnia 01.01.1970 i powrotem 01.01.1970.


  Tygodniowy rozklad lotów z Londynu do Londynu

  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
  Tanie linie-------
  Regularne linie-------

   

  Przykładowa lista tanich lotów z Londynu () do Londynu () w cenach do 0 zł.


  Są to rzeczywiste najtańsze loty naszych klientów.


  System nie znalazł lotów w tej cenie.
  Są dostępne, ale w nieco wyższej cenie, zatem w celu szybkiego szukania dobrych cen, prosimy o zwiększenie ceny korzystając z listy w pomarańczowej ramce.

  Zdjęcia z Londynu


  Newsletter Newsletter tanich lotów Sky4Fly  Najniższa cena

  Znalazłeś tańszy bilet?
  Zwrócimy Ci różnicę!

  Wiarygodność

  Potwierdzona certyfikatami:
  Polska Izba Turystyki, IATA, Rzetelna Firma

  Pomoc

  Obsługa przez 7 dni w tygodniu

  Bezpieczeństwo

  Rezrwujemy bezpośrednio w systemach linii lotniczych

  Miesięczny przegląd cen do Londynu

  7 Opinie

  1. Polecam Dortmund dla turystów, chociaż wiele osób woli jakieś inne miasta poza Niemcami. Warto jednak pojechać i tutaj, ponieważ świetne są zabytki, klimat. Polecam

   Ocena: 3 / 5 - Jest w porządku Odp.
  2. Polecamy przede wszystkim Rombergpark, ale w Dortmundzie jest też wiele innych parków. Miasto jest dobrze skomunikowane, można się po nim łatwo poruszać. Warto zobaczyć!

   Ocena: 5 / 5 - Zdecydowanie polecam! Odp.
  3. Jeszcze nigdy nie byłam w Dortmundzie i jakoś nigdy nie traktowałam tego miasta czysto turystycznie. Ciekawa jestem jak tam jest, może kiedyś polecę sobie zobaczyć ;)

   Ocena: 5 / 5 - Zdecydowanie polecam! Odp.
  4. Przede wszystkim w Dortmundzie podobają mi się dworce :) Lotnisko też jest fajne. Zupełnie inaczej niż u nas w Polsce, gdzie jest brudno i jakoś tak nieciekawie

   Ocena: 3 / 5 - Jest w porządku Odp.
  5. W Dortmundzie pracuję już od lat, mam tam swoją firmę, ale latam do Polski w różnych celach biznesowych. Często wykorzystuję tanie loty, dzięki nim nie muszę tam mocno przepłacać ;)

   Ocena: 5 / 5 - Zdecydowanie polecam! Odp.
  6. Do Dortmundu latam co kilka miesięcy do pracy sezonowej. W międzyczasie też zwiedzam sobie to miasto, ma wiele interesujących zabytków, zwłaszcza podobają mi się kościoły.

   Ocena: 5 / 5 - Zdecydowanie polecam! Odp.
  7. Byłem i polecam odwiedzenie stadionu Borussi :) Dla mnie to było naprawdę wyjątkowe wydarzenie, kupiłem sobie pamiątki, mam zdjęcia. Polecam fanom piłki bardzo mocno :P

   Ocena: 5 / 5 - Zdecydowanie polecam! Odp.

  Oceny

  Nie polecamMoże byćJest w porzadkuPolecamZdecydowanie polecam! (Głosy: 12. Ocena: 4,33 )
  Loading...Loading...

  Opinie

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *