=
=
cały miesiąc
cały rok
cały miesiąc
cały rok
Podróżni:

Tanie loty do Londynu () z Londynu ()

na kalendarzu Sky4Fly
Pokaż wszystkie miesiące
Wylot: Londyn (TMS)
Przylot: Londyn (TMS)
Data wylotu: --- wybierz z kalendarza powyżej ---
Data powrotu: --- wybierz z kalendarza powyżej ---

Hahn


Mało znanym, aczkolwiek bardzo ciekawym miastem jest niemieckie Hahn. Jedno z największych lotnisk w Niemczech zlokalizowane jest właśnie tam. Co prawda wiele osób, które przybywają do Hahn, od razu udaje się do okolicznego Frankfurtu, który jest obsługiwany przez ten właśnie port lotniczy, jednak warto zatrzymać sie na chwilę w tym mieście, gdyż mimo swojego niewielkiego zaludnienia, ma on sporo do zaoferowania. 

Hahn zlokalizowane jest w kraju związkowym Nadrenia-Palatynat oraz powiecie Rhein-Hunsrück. Jest to nieduże miasteczko, gdzie żyje nieco ponad 150 osób, ale też może ono pochwalić się kilkoma interesującymi miejscami. Niemniej jednak populacja w okolicy dlatego jest tak niska, ponieważ wiele osób wyprowadziło się z gminy ze względu na obecność portu lotniczego, którego startujące i lądujące samoloty naprawdę potrafią przeszkadzać, gdy żyje się w tego typu okolicy. Samo lotnisko zostało otwarte dopiero w 1993 dla ludności cywilnej, ponieważ wcześniej było ono obiektem wojskowym. Obecnie korzysta z niego mnóstwo osób, które zamierzają dostać się komfortowo z wielu miast świata do Frankfurtu nad Menem oraz okolicznych miejscowości. Bez problemu uda nam się zakupić też bilety na tanie loty w tym kierunku, ponieważ swoje usługi oferują tam też tani przewoźnicy.

Samo Hahn może poszczycić się dość długą historią tak jak wiele innych okolicznych miejscowości, ponieważ badania archeologiczne wykazały, że swoje osady mieli tam już Rzymianie. Przez jakiś czas miejscowość ta znajdowała się pod panowaniem Francji, ale od 1815 roku należała już do królestwa pruskiego.

Na terenie gminy i miasteczka odznacza się szczególnie jeden zabytek, a mianowicie przepiękny gotycki kościółek, który został wzniesiony tam w XIII wieku. Jest to obecnie świątynia symultaniczna, gdzie modlić mogą się przedstawiciele różnych religii chrześcijańskich. Kościół jest pod wezwaniem św. Antoniego oraz otoczony jest zabytkowym cmentarzem. W dzwonnicy znajdują się dwa odlane z brązu XV-wieczne dzwony. W miejscowości można też zobaczyć kilka innych zabytkowych domów sprzed lat.

Niemniej jednak najwięcej do zaoferowania mają nam okoliczne miasta. Możemy udać się do Frankfurtu nad Menem, gdzie czeka na nas wiele ciekawych zabytków. Sama metropolia położona jest około 170 kilometrów od Hahn, jednak można dostać się tam szybko regularnie kursującymi autobusami. Tam możemy zobaczyć przepiękną katedrę św. Bartłomieja, która była miejscem koronacji wielu królów Niemiec, a także zabytkowy rynek, przy którym mieszczą się kolorowe kamieniczki. Z Hahn można również dostać się do Moguncji, gdzie żył wynalazca ruchomej czcionki – Jan Gutenberg. Tam również możemy zobaczyć wiele interesujących zabytków, w tym romańską katedrę z XI wieku. Niedaleko położona jest także Kolonia ze swoimi pięknymi sakralnymi zabudowaniami.

Sprawdź ceny lotów do Barcelony!

Inne lotniska w pobliżu Londynu oraz ceny lotów z innych miast Polski


1. Londyn (TMS)
2. Londyn ()


  Do Londynu polecimy .

  Najtańszą opcją lotu do Londynu jest lot w cenie PLN liniami z wylotem dnia 01.01.1970 i powrotem 01.01.1970.


  Tygodniowy rozklad lotów z Londynu do Londynu

  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
  Tanie linie-------
  Regularne linie-------

   

  Zdjęcia z Londynu


  Newsletter Newsletter tanich lotów Sky4Fly  Najniższa cena

  Znalazłeś tańszy bilet?
  Zwrócimy Ci różnicę!

  Wiarygodność

  Potwierdzona certyfikatami:
  Polska Izba Turystyki, IATA, Rzetelna Firma

  Pomoc

  Obsługa przez 7 dni w tygodniu

  Bezpieczeństwo

  Rezrwujemy bezpośrednio w systemach linii lotniczych

  Miesięczny przegląd cen do Frankfurtu

  Aktualności nt. Frankfurtu

  7 Opinie

  1. W Niemczech mam dużo znajomych, dlatego tez lubię tam latać samolotami, jest w końcu szybko i tanio. Z tego portu lotniczego korzystałam już kilka razy, więc polecam.

   Ocena: 5 / 5 - Zdecydowanie polecam! Odp.
  2. Generalnie koszty są różne, warto posprawdzać, tu na stronie masz różne kalkulatory, formularze, wpisz po prostu termin i poczyta. Ale ogólnie ceny są cały czas podobne.

   Ocena: 4 / 5 - Polecam Odp.
  3. Zawsze lubiłem latać, zwiedzać lotniska. Hahn jest następne na mojej liście, więc mam nadzieję, że będzie mi się tam podobało tak samo, jak moim poprzednikom :P

   Ocena: 5 / 5 - Zdecydowanie polecam! Odp.
  4. Czy ktoś może mi powiedzieć, jak dużo kosztują bilety na tanie linie w wakacje? A może koszty się nie zmieniają? Bo nie wiem, kiedy wyjazd zaplanować. :P

   Ocena: 3 / 5 - Jest w porządku Odp.
  5. Z tego portu lotniczego korzystam bardzo często, latam sobie od czasu do czasu do Niemiec. Polecam, bo lotnisko w Hahn naprawdę jest wygodne i duże, z miłą obsługą.

   Ocena: 4 / 5 - Polecam Odp.
  6. Też dołączę się do pochwał :) Latam tam, żeby można było łatwo dojechać do Frankfurtu. Liczba połączeń jak najbardziej mnie satysfakcjonuje, w tym mam dużo ze swojego miasta.

   Ocena: 5 / 5 - Zdecydowanie polecam! Odp.
  7. Hahn to port lotniczy, który właśnie jest w pełni przygotowany i bardzo rozbudowany, ale fajnie mi się tam lata. Bardzo lubię tam latać, polecam, gdy chodzi o wybór lotniska.

   Ocena: 4 / 5 - Polecam Odp.

  Oceny

  Nie polecamMoże byćJest w porzadkuPolecamZdecydowanie polecam! (Głosy: 25. Ocena: 4,56 )
  Loading...Loading...

  Opinie

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *