Muzea w Londynie – TOP 3

W Londynie nie brakuje atrakcji – tym razem skupmy się na muzeach, które w większości są bezpłatne. Polecamy 3 muzea, które warto odwiedzić. Trudno znaleźć inne miasto z tak dużą różnorodnością muzeów jak stolica Wielkiej Brytanii.

Warto podkreślić, że wejście bezpłatne dotyczy jedynie kolekcji stałej. Wystawy tymczasowe są najczęściej płatne.

fot. pierre9x6 / Pixabay

British Museum – Muzeum Brytyjskie

British Museum uznawane jest za najważniejsze muzeum w Wielkiej Brytanii. Skupia się na całej historii ludzkości, sztuki oraz kultury. Liczba eksponatów to ponad 8 milionów. Muzeum działa od 1753 roku. Jest podzielone na kilka sekcji, m.in. starożytny Egipt; starożytna Grecja oraz Rzym, numizmatyka, sekcja poświęcone Afryce czy Azji.

The National Gallery – Galeria Narodowa

The National Gallery to najważniejsza galeria sztuki w Londynie, ale też w Wielkiej Brytanii. Znajduje się w niej ponad 2000 obrazów mistrzów z Europy. W muzeum są prace znanych mistrzów, m.in. Vincenta van Gogha, Piotra Rubensa czy Claude’a Moneta.

Science Museum – Muzeum Nauki

Muzeum Nauki istnieje od 1857 roku – zgromadzono w nim eksponaty związane z rozwojem i postępem technicznym. Muzeum podzielone jest na dwie części – bezpłatną kolekcję w ramach wystawy stałej oraz płatne symulatory i pokazy filmowe. Kolekcję pogrupowano na sekcje tematyczne, m.in. Muzeum Twórców Zegarów, Odkrywanie Kosmosu czy Hala Energii. Warte uwagi są m.in. silniki oraz maszyny parowe, Puffing Billy, czyli najstarsza lokomotywa parowa na świecie, moduł dowodzenia misji Apollo 10 czy pierwszy komputer firmy Apple.

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *