Ateny na weekend – TOP 3 atrakcje

Ateny na weekend – TOP 3 atrakcje

City Break Ateny to świetna okazja, by odkrywać jedną z najstarszych stolic zachodniego świata. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – miłośnik zabytków, morza, gór, jak i aktywnego spędzania czasu. Spaceruj, kosztuj greckie potrawy i podziwiaj miasto, które swą nazwę ma od imienia bogini mądrości.

Akropol

Obowiązkowym punktem zwiedzania Aten jest Akropol, czyli ufortyfikowane wzgórze wapienne (157 m n.p.m). W 1987 roku Akropol wpisano na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Od 1834 roku prowadzone są tu prace archeologiczne, a odnalezione skarby z czasów starożytnych trafiają do Muzeum Akropolu. W skład Akropolu wchodzi zespół świątyń: Partenon, Erechtejon, Świątynia Ateny Nike, Propyleje i Pinakoteka.

Sprawdź loty do Aten!

Odwiedziny u Zeusa i muzea w Atenach

Wartą zobaczenia jest Świątynia Zeusa Olimpijskiego ukończona za czasów panowania cesarza Hadriana. Obok niej jest Łuk Hadriana, który stanowi wejście na Stare Miasto. Ateny oferują też różne muzea – m.in. Narodowe Muzeum Archeologiczne, Muzeum Akropolu czy Muzeum Bizantyjskie. Muzeum Akropolu zajmuje 8. miejsce wśród najlepszych muzeów świata.

Tajemnicze miasto w sercu stolicy

Wybierz się też do tajemniczego miejsca zwanego Anafiotiką – są tu charakterystyczne białe domki w stylu cykladzkim. Spacer po spokojnych i klimatycznych uliczkach pozwoli odpocząć od zgiełku i tętniącej życiem stolicy. Ateny to również kuchnia grecka w najlepszym wydaniu – warto skosztować popularne specjały!

Opinie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *