City Break: Słoneczne Alicante

City Break: Słoneczne Alicante

Planujesz podróż do słonecznej Hiszpanii? Częstym wyborem turystów jest wybrzeże Costa Blanca. Tanie loty do Alicante pomogą Ci szybko zorganizować się do wyjazdu i podjąć decyzję, by spędzić tam weekend albo tydzień. Koniec listopada to świetna pora, u nas jest szaro, deszczowo i zimno, a w Hiszpanii prognozy pogody zachęcają!

Sun Break Alicante!

Wybierz się do Alicante i przekonaj się, że Costa Blance ma wiele do zaoferowania! To prawda, że najpopularniejsze wśród Polaków jest wybrzeże Costa Brava, ale czy zasłużenie? Zobacz na własne oczy zamek Castillo de Santa Bárbara, górujący nad miastem, rozsmakuj się w pysznej kuchni hiszpańskiej, poznaj różne tapas, a także spaceruj po plażach z drobnym piaskiem. Możesz też wybrać się na dalsze wycieczki, m.in. do Walencji.

Sprawdź tanie loty do Alicante!

Alicante – stolica Costa Blanca

W Alicante jest sporo do odkrycia. Ratusz to budynek wybudowany w XVIII wieku. W środku można zobaczyć rzeźbę autorstwa Salvadora Dalí oraz wiele starożytnych malowideł. Znajduje się tu również punkt poziomu zero – stąd mierzy się wysokość nad poziomem morza wielu miast Hiszpanii.

Zwiedzanie zamku Świętej Barbary to dobre miejsce na rozpoczęcie wycieczki, gdyż znajduje się on na szczycie góry. Poza tym można stąd podziwiać panoramę miasta i wybrzeża. W IX wieku był to fort broniący miasto w okresie dominacji muzułmańskiej.

Wybierz się też na spacer po historycznym centrum i zobacz zabytki i muzea. Katedra Świętego Mikołaja z Bari to must have do zwiedzenia. Bazylika Najświętszej Maryi Panny to najstarszy kościół w mieście, pochodzi z XV wieku. Starówka Alicante jest bardzo malownicza.

fot. Photokane / Pixabay

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *