Co warto zobaczyć w Bangkoku?

Co warto zobaczyć w Bangkoku?

Bangkok – stolica Tajlandii

Bangkok kusi ogromną liczbą zabytków, parkami, malowniczymi widokami oraz tajską kuchnią. Przede wszystkim metropolie azjatyckie są inne niż stolice europejskie. Poznaj jego główne atrakcje – zobacz tanie loty do Bangkoku i zarezerwuj!
Sky4Fly-1

Wat Pho i Leżący Budda

Jest to jedna z najsłynniejszych świątyń w Bangkoku – znajduje się tu pierwszy posąg leżącego Buddy, a także najpiękniejsze zdobienia. Świątynia buddyjska znajduje się w dzielnicy Phra Nakhon, znana jest jako Wat Phra Chetuphon czy Świątynia Odpoczywającego Buddy.

Pałac Królewski i Wat Phra Kaew

Warto przybyć tu rano i poświęcić nawet dwie godziny na spacer po okolicy lub rejs promem po rzece. Kompleks jest czynny od 8.30. Warto pójść do Świątyni Szmaragdowego Buddy, gdyż jest to kwintesencja Bangkoku, miejsce urzeka przepychem.

Dzielnica Królewska, rejs po rzece Menam

Warto wybrać się do Dzielnicy Królewskiej – rejsy to również dodatkowa atrakcja, dlatego polecamy dopłynąć tu łodzią. Najpiękniejszą atrakcją jest Pałac Vimanmek i to jemu warto poświęć najwięcej uwagi- poza tym jest to największy na świecie budynek z drewna tekowego.

Opinie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *