Jakie produkty spożywcze można zabrać do bagażu podręcznego?

Jakie produkty spożywcze można zabrać do bagażu podręcznego?

Jednym z dylematów podróżujących jest kwestia żywności – co można, a czego nie wolno zabrać na pokład? Tak, żywność można spakować do bagażu podręcznego lub rejestrowanego. Musisz jednak pamiętać, że produkty w bagażu podręcznym nie mogą mieć konsystencji płynnej – muszą być w formie stałej, w szczelnym opakowaniu z datą ważności. Świeże, podatne na zepsucie, obsługa może wyrzucić.

Co można wziąć ze sobą do samolotu? Przykłady

Co zabrać w podróż samolotem? Zobacz, ile trwa lot, zastanów się, czy musisz zabierać coś ze sobą do bagażu podręcznego. Można wziąć m.in. produkty suche, np. kanapki, batony, ciastka, kabanosy czy szynki paczkowane, sery pakowane próżniowo. Do bagażu podręcznego można zabrać napoje – jedynie w pojemnikach do 100 ml. Nie można wnosić napojów gorących.

Podczas pakowania produktów żywnościowych musisz też sprawdzić regulacje kraju, do którego lecisz. Mogą one być różne. Są w ogóle wyjątki – np. USA czy Australia nie pozwalają na zabieranie ze sobą żywności świeżej. Z kolei na obszar UE nie można transportować mleka, mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego spoza krajów do niej należących.

fot. JESHOOTS-com / Pixabay

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *