Portugalia: Porto

Portugalia: Porto

Drugie pod względem wielkości miasto Portugalii to Porto – malowniczo położone, pełne atrakcji i zachęcające turystów do pobytu nie mniej niż Lizbona. Poznajmy je bliżej.

Słynne zabytki Porto

Porto to miasto o długiej tradycji – centrum wpisano na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. W architekturze miasta, na budynkach i kościołach, można podziwiać dekoracyjne płytki, które są jednym z symboli Porto – azulejos. Warto zwiedzić m.in. deptak wzdłuż rzeki Duero, czyli słynną Ribeirę, zabytkowy dworzec São Bento, Torre dos Clérigos – wieżę z punktem widokowym, Ponte Luís I, czyli most z deptakiem oraz muzea.

Inne atrakcje Porto

Wśród atrakcji Porto są też piękne plaże, znakomite jedzenie i lokalne wina (ze szczepów uprawianych w Dolinie Duero, m.in. Alto Douro wpisano na Listę światowego dziedzictwa UNESCO), niezwykle malownicze tereny i portugalska gościnność. Plaże są niewielkie, ale piaszczyste, głównie w dzielnicach Foz i Matosinhos.

Na spacery warto wybrać się też jedną z głównych ulic miasta – Avenida dos Aliados. Obok znajduje się ratusz, a wokół budynki różnych instytucji. Inną atrakcją jest też wspomniana rzeka Douro – to jedna z największych rzek półwyspu Iberyjskiego. Wpada ona do Oceanu Atlantyckiego i słynie z winnic położonych wzdłuż jej brzegu.

Sprawdź tanie loty do Portugalii!

Opinie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *