Tanie loty do Madrytu!

Tanie loty do Madrytu!

Madryt jest stolicą i największym miastem w Hiszpanii, mimo że większość turystów kieruje się do Barcelony. Dlaczego? W Madrycie nie ma plaż, ale warto wybrać się tu na zwiedzanie – słynne muzea z dziełami sztuki i architektura kuszą.

Dla miłośników sztuki

Miłośnicy sztuki i architektury chętnie obejrzą dzieła znanych artystów – między innymi Goi, Picassa, van Gogha czy El Greco. W Madrycie są trzy ważne muzea przy bulwarze Paseo del Prado – narodowe Reina Sofia i Prado oraz prywatne Thyssen-Bornemisza. Można tu oglądać najbardziej znane prace, autorstwa takich artystów. To wyjątkowa gratka dla koneserów sztuki.

Sprawdź loty do Madrytu!

Nie brakuje też architektonicznych perełek – jak klasztor Descalzas Reales z pięknymi rzeźbami i malowidłami, świątynia Templo de Debod licząca ponad 2200 lat, poświęcona egipskim bóstwom.

Puerta del Sol

Po zwiedzaniu udaj się na jedną z imprez do serca Madrytu, na plac Puerta del Sol. Nazwa ta oznacza „bramę słońca”. Ma on owalny kształt, dlatego w jego promieniach XVIII-wieczne budynki wyglądają niezwykle malowniczo. Centralnym punktem jest posąg niedźwiedzia, który nawiązuje do herbu Madrytu.

Opinie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *