Włoskie regiony – gdzie warto się wybrać?

Włoskie regiony – gdzie warto się wybrać?

Włochy słyną z wielu malowniczych zakątków – każdy region jest niezwykły, w każdym kryją się też wspaniałe miasta pełne zabytków i atrakcji. Nie wiesz, dokąd warto się wybrać? Poniżej znajdziesz kilka inspiracji – zaplanuj krótki urlop już teraz!
Malownicza i słoneczna Toskania, spokojniejsza Umbria, urocze Marche, bajeczna Emilia-Romania, a może Wenecja Euganejska, Lombardia lub daleka Apulia? Włochy przyciągają turystów swoją różnorodnością i niezwykłą urodą – w każdym regionie można odkryć inne atrakcje. Spaceruj po wyjątkowych starówkach, odkrywaj zabytki, smakuj doskonałej kawy rano, a wina wieczorem, kosztuj lokalnych produktów i przyrządzanych z nich potraw, zachwycaj się architekturą i sztuką, poznawaj mieszkańców…
Lombardia – Mediolan. O Lombardii mówi się, że to Włochy w miniaturze! Stolicy regionu zaś nikomu nie trzeba przedstawiać – Mediolan to jedno z najsłynniejszych miast na świecie. Niezwykle chętnie wybieramy się tu na kilkudniowy City Break. Nic dziwnego, że to najlepiej rozwinięty region. Warto też zauważyć, że obszar regionu rozciąga się od Alp po Nizinę Padańską, co gwarantuje różnorodne krajobrazy. Słynie też z największego jeziora we Włoszech – Garda to nie mniejsza atrakcja niż morze dla licznych turystów planujących wakacje we Włoszech.
Sprawdź City Breaka do Mediolanu – za loty w 2 strony zapłacisz jedynie 128 zł!
med
Apulia – Bari. Bari znajduje się nad samym obcasem włoskiego buta, w południowej części Włoch. To ścisłe centrum regionu Apulia – jest tu malowniczo, ale biedniej niż w wielu innych regionach, np. Toskanii. Stare Miasto robi największe wrażenie wieczorem – warto zobaczyć m.in. Bazylikę Świętego Mikołaja, katedrę św. Sabiny, zamek, a ulicą Corso wejść na plażę. Gdy przysiądziesz na lunchu lub kolacji, koniecznie spróbuj panzerotti – to smażone duże pierogi nadziane różnym farszem.
Toskania – Florencja. Do Toskanii w zasadzie zawsze warto wybrać się na urlop! Jest niezwykle malownicza i w ogóle nieprzereklamowana. Można podróżować po wsiach, kosztując owoców, win oraz serów, ale też wybrać się nad morze w okolice San Vincenzo, a potem zwiedzić kilka wspaniałych i jakże słynnych miast – na czele z Florencją, Sieną czy Pizą. A klasyczny krajobraz Toskanii zobaczysz w dolinie Val d’Orcia.

Oceny

Nie polecamMoże byćJest w porzadkuPolecamZdecydowanie polecam! (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *