Wenecja – w labiryncie kanałów. Loty tylko 130 zł!

Wenecja – w labiryncie kanałów. Loty tylko 130 zł!
Loty do Wenecji - już za 130 z w 2 strony!

PRZELOT

HOTEL
130 zł/osoba743 zł/osoba

Wenecja – w labiryncie kanałów

WENECJA – INSPIRUJEMY DO PODRÓŻY! Lot za 130 zł w 2 strony!

20171027-Wenecja
Źródło: Sky4Fly, 27.10.2017, godz. 10.15.

Podobno nie ma na świecie drugiego takiego miejsca. Wenecja to aż 118 wysepek stanowiących jeden z najczęstszych celów podróży. Słynie z karnawału, malowniczych kanałów, niezwykłych zabytków, a także jako… rodzinne miasto Casanovy! Można spacerować tu przez cały dzień, wpadając z zachwytu w zachwyt, a potem wybrać się w rejs gondolą po jednym z licznych kanałów…

Zabytki. Wenecja to także jedno z najsłynniejszych miast włoskich, mimo że kiedyś była stolicą Republiki Weneckiej. Sławę zyskała dzięki położeniu i zabytkom widniejącym na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Koniecznie wybierz się na Plac Świętego Marka – jest jedną z głównych atrakcji, a wokół niego znajdują się zabytkowe budowle – m.in. dzwonnica Campanile, Bazylika Świętego Marka oraz Procuratie Vecchie. Bazylikę cechuje przepych, kolorowa mozaika i bogate wnętrze – wstęp jest bezpłatny. Polecamy też zobaczyć Pałac Ducale – dawną siedzibę władz miasta, most Rialto, Synagogę Hiszpańską, wieżę zegarową itd.

Jak się poruszać po Wenecji? Centrum składa się ze 118 wysepek, gdzie zamiast ulic mamy kanały. Te zaś połączone są… aż 409 mostami! Jednak tylko 3 z nich przechodzą przez główny kanał, co wyklucza ruch samochodów. Główną atrakcją jest słynny Canal Grande o długości 4 km i szerokości od 30 do 70 metrów. Kursują wodne autobusy – trzeba uważać, na którego przewoźnika mamy bilet i weneckie gondole – także ze śpiewającym operetki przewodnikiem.

Most Westchnień. Skoro podziwialiśmy już zabytki, Stare Miasto, Wielki Kanał, to czas udać się na Most Westchnień. Najsłynniejszy z weneckich mostów, a zarazem jeden z najbardziej znanych na świecie. Wybudowano go jako łącznik między więzieniem a Trybunałem Kryminalnym w Pałacu Dożów. Następnie jednak XIX-wieczni pisarze romantyczni rozsławili go jako miejsce zakochanych. Jeśli wierzysz w legendy, pocałuj Drugą Połowę pod tym mostem równo o zachodzie słońca!

TANIE LOTY ORAZ HOTEL

Skorzystaj z wyjątkowych cen! Za loty w 2 strony zapłacisz tylko 130 zł! Wylot 6 listopada o 19.50 z lotniska Warszawa Modlin, a przylot na lotnisko Wenecja Treviso. Powrót 13 listopada o 23.55. W cenie bagaż podręczny!

20171027-hotel W

Z szerokiej bazy hotelowej polecamy Hotel Antico Capon oddalony jedynie 1 km od centrum! Zamieszkasz w stylowo urządzonym pokoju wyposażonym w podstawowe udogodnienia. Do Twojej dyspozycji będzie też bezpłatne Wi-Fi!

Zdjęcia z Treviso


Los_Angeles_Hollywood

Więcej nt. Treviso

Oceny

Nie polecamMoże byćJest w porzadkuPolecamZdecydowanie polecam! (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *