Fuerteventura – urlop na przekór jesieni

Fuerteventura – urlop na przekór jesieni

Planujesz urlop na Fuerteventurze?

Niezwykła hiszpańska wyspa pełna malowniczych wydm, pięknych rozległych plaż, a także słynąca ze znakomitych warunków do uprawiania sportów wodnych. Wybierz się w wymarzone miejsce i zaznaj słonecznego relaksu oraz podziwiaj podwodny świat!
Fuerteventura jest najdłuższą i dziewiczą wyspą, w dodatku najstarszą z archipelagu Wysp Kanaryjskich. Wiesz, że ma ona aż 22 miliony lat? Fuerteventura jest jedną z najchętniej odwiedzanych wysp w archipelagu! Intryguje też jej położenie – jest oddalona jedynie około 100 km od Afryki. Sprawdź loty i wybierz się na tygodniowy urlop – na złość polskiej jesiennej aurze. Ogromne wrażenie robi wybrzeże wyspy, gdyż jest ono długie na 150 km!
Fuerteventura słynie z długości oraz niezwykle jasnego i drobnego piasku – np. plaża Cofete jest nieco dzika i tajemnicza. Miłośnicy plażowania i korzystania z kąpieli słonecznych oraz w morzu poczują się tu jak w raju. Warto – a nawet jest to obowiązkowe – też nurkować i podziwiać bajkowy i niezwykle kolorowy świat pod wodą. Na plaży Sotavento panują ponoć najlepsze warunki w Europie do uprawiania windsurfingu – to właśnie tutaj są organizowane mistrzostwa świata.
W ramach odpoczynku od wybrzeża można wybrać się na zachodnią część wyspy, gdzie znajdują się urwiste i groźnie wyglądające klify oraz zatoki z piaskiem wulkanicznym. Warto też wybrać się na wycieczkę i wykupić sobie rejs na inną wyspę archipelagu – Lanzarote! Cała podróż trwa tylko około 45 minut.
To świetne miejsce na odpoczynek o każdej porze roku – zobacz loty na Fuerteventurę i rezerwuj!
Fuerteventura

Zdjęcia z Fuerteventurę


Plaża w Caleta de Fuste
Plaża Morro Jable
wybrzeże Fuerteventury
widok na Corralejo
 Fuerteventura

Więcej nt. Fuerteventurę

Oceny

Nie polecamMoże byćJest w porzadkuPolecamZdecydowanie polecam! (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *