Rzym – jedno z najromantyczniejszych miast

Rzym – jedno z najromantyczniejszych miast

Rzym słynie jako jedno z najpiękniejszych i najbardziej romantycznych miast w Europie. Warto wybrać się tu na kilka dni, aby zwiedzić je dokładnie – poznać zabytki, ale też poczuć atmosferę miasta i skosztować włoskich specjałów. Zobacz tanie loty do Rzymu!

Zabytkowy Rzym

Rzym-lot
Rzym od wielu lat zachwyca i przyciąga jak magnes turystów z całego świata. Słynie jako stolica Włoch, ale też zakochanych. Warto zobaczyć m.in. Koloseum, Panteon, bazylikę św. Piotra, fontannę di Trevi, Forum Trajana oraz słynne Schody Hiszpańskie. Poza tym zachwycają tu parki, place, wąskie uliczki, romantyczne knajpki i restauracje z wyśmienitą kuchnią oraz włoskimi deserami. Rzym to zabytki z wielu epok – warto zobaczyć jak najwięcej z nich i wybrać się tu na kilka dni. Najlepszym sposobem na poznawanie miasta zdecydowanie są spacery.

Watykan

Wielu turystów przylatuje tu, aby zobaczyć Watykan – jedną z wizytówek Włoch. Warto wiedzieć, że w 1929 r. uzyskał on status niezależnego państwa i jest Stolicą Apostolską. Najważniejszym miejscem jest bazylika św. Piotra, przy jej budowie pracował nawet Michał Anioł. Warto wejść na kopułę bazyliki, by przekonać się o jej wielkości, ale też ujrzeć roztaczający się widok na miasto.
Wieczne Miasto słynie też z życia nocnego i towarzyskiego – można tu posłuchać muzyki na żywo, wybrać się na różne festiwale, a także zrozumieć istotę pełni życia.
Zobacz loty do Rzymu i zarezerwuj pobyt!

Zdjęcia z Warszawy


Warszawa Okęcie

Więcej nt. Warszawy

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *