Tanie loty do Porto!

Tanie loty do Porto!

Porto to dla wielu osób najpiękniejsze miasto w Portugalii – słynie jednak nie tylko z cudownego klimatu i wybrzeża, ale także jako stolica wina. Warto zarezerwować tani lot do Porto, aby odkryć i poznać magię tego miasta – można się w nim od razu zakochać.
Porto jest niezwykłe i niepowtarzalne – ma swój wyjątkowy klimat, który sprawia, że dla wielu osób stanowi większą atrakcję niż nawet słynna Lizbona. Najlepszy przepis na Porto to długi spacer wolnym tempem, przerywany obiadem w lokalnej knajpce oraz kawą w jednej z wielu kawiarni. Co warto zobaczyć – poniżej kilka atrakcji.
Porto-lot

Ribeira – odpowiednik lizbońskiej Alfamy

W Porto koniecznie trzeba spacerować uroczą dzielnicą Ribeirą, która przypomina lizbońską Alfamę. Ciągnie się ona od wspaniałej Katedry Se do brzegów rzeki Douro – dla lubiących długie i leniwe spacery będzie idealną scenerią. Wąskie uliczki, urokliwe kawiarnie, przejścia i ślepe zaułki robią wrażenie – można nimi spacerować choćby cały dzień. Nie warto się spieszyć, bo spacer bez celu będzie obfitował w najwięcej niespodzianek.

Płytki azulejos

Warte uwagi są m.in. panele składające się z płytek azulejos, które zdobią Porto. Są niezwykle słynne na całym świecie – znajdują się m.in. we wnętrzu stacji kolejowej São Bento czy na ścianie Kościoła Karmelitów. Warto dokładnie je obejrzeć i zwrócić uwagę na liczne szczegóły.

Tradycje winiarskie

Bez wątpienia z miastem Porto kojarzy się także wino o tej samej nazwie. Rodzajów tego trunku jest wiele i wato wybrać się do winnic na degustację na drugą stronę rzeki Douro, gdzie znajdują się piwnice w Vila Nova de Gaia. Na miejscu można nie tylko spróbować wybranych win, ale także posłuchać o sposobie ich produkcji.
Można w nich zobaczyć, jak przechowywane jest to najsłynniejsze portugalskie wino, jak wyglądają jego składy, a także dowiedzieć się więcej o produkcji wina porto. Zwiedzanie piwnic jest często zakończone degustacją wina porto.

Zdjęcia z Porto


Porto Int. Apt.

Więcej nt. Porto

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *