Antalya – turecki kurort idealny na wczasy!

Antalya – turecki kurort idealny na wczasy!

Według pięknej legendy to plaże w Alanyi były miejscem spotkania Kleopatry i Marka Aureliusza. Riwiera turecka słynie jako turkusowe wybrzeże kuszące złotymi plażami, krystalicznym morzem, wspaniałymi widokami. Krajobraz obfituje bowiem w widoczki wybrzeża, ale i majestatyczne góry Taurus.

Można wypocząć na plaży przy drinkach w luksusowym hotelu, nurkować i podziwiać świat podwodny, wybrać się na stragany po lokalne pamiątki i spacerować do woli wspaniałą promenadą. Alanya to jednak również wyjątkowe zabytki. Warto zobaczyć m.in. ruiny zabytkowej twierdzy Alanya Kalesi, bulwar Atatürka, a także największą atrakcję turystyczną, czyli zamek Kalesi z XIII wieku. Zabytkowe mury obejmują ponadto stocznię i Czerwoną Wieżę znaną z herbu miasta. Serce miasta, w pobliżu cypla zamkowego, robi wrażenie!
Za bilety w 2 strony od 18 do 24 kwietnia 2018 roku zapłacisz jedynie 1032 zł!
Antalya
Warto też wybrać się do jaskini Damlataş – podobno ma ona właściwości lecznicze! Mieszkańcy przekonują, że w średniowieczu było tam przejście prowadzące do skarbów zgromadzonych przez piratów. Jesteście z dziećmi? Piękne plaże to wspaniała atrakcja, ale niedaleko Alanyi mieści się także największy na tym wybrzeżu park wodny!

Zdjęcia z Warszawy


Warszawa Okęcie

Więcej nt. Warszawy

Oceny

Nie polecamMoże byćJest w porzadkuPolecamZdecydowanie polecam! (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *