City Break Berlin. TOP 5 zabytków

City Break Berlin. TOP 5 zabytków

Berlin to świetne miasto dla osób, które chcą wybrać się na City Break – idealne na weekend, zapewnia wiele atrakcji i jest położone niedaleko Polski. Sprawdźmy, co oferuje.
Berlin to miasto, którego atmosferę się chłonie – warto wybrać się na spacer bez pośpiechu, podziwiając jego architekturę i tętniące życiem place. Stolica Niemiec obecnie jest jednym z najciekawszych miast nie tylko na mapie Niemiec, ale i Europy – zdecydowanie warto ją poznać. Nie brakuje tu kontrastów – przez długie lata Berlin był oddzielony murem, dziś to nowoczesne i otwarte miejsce, w którym nie brakuje zabytków i atrakcji. Zwiedzamy najciekawsze z nich.
Berlin
Reichstag – parlament
Siedziba parlamentu to duma narodowa Niemiec – budynek posiada szklaną kopułę i neorenesansowe fundamenty. Szybko zaczął pełnić rolę wizytówki Berlina i jest jedną z najczęściej podziwianych i fotografowanych atrakcji w mieście. Warto też podziwiać Berlin z platformy widokowej.
Brama Brandenburska
To symbol zjednoczenia Niemiec, jeden z najważniejszych zabytków i najbardziej charakterystycznych budynków w Berlinie. Jej wysokość to 26 metrów – jest wsparta na sześciu kolumnach. Warto zwrócić uwagę na miedzianą rzeźbę uskrzydlonej bogini Nike.
Katedra Berlińska
Największa świątynia w stolicy i perełka architektoniczna została zbudowana na przełomie XIX i XX wieku. Wzniesiono ją jako symbol potęgi panującej wtedy dynastii Hohenzollernów. Uwagę zwraca 85-metrowa kopuła, a w środku ołtarz i organy oraz krypta z sarkofagami.
Plac Poczdamski i mur berliński
To największy plac w Berlinie – codziennie tętni życiem, stanowi centrum handlowe i kulturalne. Pozostał tu również fragment muru berlińskiego, który był symbolem zimnej wojny. Obecnie pełni funkcję wystawy fotografii.
Wyspa Muzeów – Museumsinsel
Berlin można też z powodzeniem nazwać stolicą muzeów z powodu jednego z najsłynniejszych i największych kompleksów muzealnych na świecie. Znajduje się w samym centrum miasta. roku widnieje na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest tu co zwiedzać – można poświecić na to nawet cały dzień.

Zdjęcia z Warszawy


Warszawa Okęcie

Więcej nt. Warszawy

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *