City Break Paryż – romantycznie w sierpniu

City Break Paryż – romantycznie w sierpniu

Paryż słynie z wielu zabytków i atrakcji, ale przede wszystkim określany jest jako stolica miłości i miasto zakochanych. Zaplanuj City Break w stolicy Francji i zabierz swoją Drugą Połówkę w romantyczną podróż – poniżej znajdziesz miejsca, które musicie wspólnie zobaczyć!

Paryż – miasto dla zakochanych

Paryz
Nie każdy zgodzi się z tym określeniem, gdyż według wielu jest krzywdzące dla Paryża – miasta wielu kultur, wspaniałej kuchni i niezwykłych zabytków. Mimo to słynie jako stolica zakochanych i jest w nim wiele miejsc, które można odwiedzić, by pobyt we dwoje był przepełniony romantyzmem. Kilka wskazówek znajdziesz poniżej.
Montmartre
Szukasz trasy na romantyczny spacer? Udaj się do Montmartre, XVIII dzielnicy Paryża. Miejsce to uchodzi za kolebkę artystów bohemy paryskiej – właśnie tutaj tworzyli m.in. Vincent Van Gogh czy Pablo Picasso. Warto przejść się obok pięknej bazyliki Sacré Coeur , a potem udać się w kierunku XVIII dzielnicy (rue Ordener). Nie brakuje tu wąskich urokliwych uliczek, winnic, knajpek z klimatem.
Udajcie się też do skweru przy linii metra numer 2 (stacja Abesses), gdyż znajduje się tu słynna ściana Mur des je t’aime („Kocham Cię”) – wyznanie to można tu znaleźć w niemal wszystkich językach świata.
Musée de la Vie romantique
Muzeum Życia romantycznego ma swoją siedzibę w XIX-wiecznej rezydencji z pięknym atelier i niezwykle zadbanym i uroczym ogrodem. Bywali tu dawniej między innymi Fryderyk Chopin i George Sand. W muzeum można podziwiać obrazy, ryciny i wiele pamiątek po George Sand.
Kłódka na moście
Obowiązkowe jest też założenie kłódki na moście w Paryżu – dawniej symbolem miłości był most Pont des Arts, ale nie wytrzymał ciężaru kłódek i władze Paryża usunęły je w 2014 roku. Mostów w Paryżu nie brakuje – warto znaleźć swój ulubiony.

Zdjęcia z Warszawy


Warszawa Okęcie

Więcej nt. Warszawy

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *