Wypad do Budapesztu

Wypad do Budapesztu

Tanie loty do Budapesztu

Jeśli szukasz pomysłu na udany wypad weekendowy lub kilkudniowy, jednym z dobrych pomysłów będzie Budapeszt. Loty nie są drogie, nie trwają też długo – zdecydowanie warto rozważyć ten pomysł. Warto zobaczyć m.in. Zamek Królewski, budynek parlamentu, Basztę Rybacką – Budapeszt obfituje w zabytki!
Budapeszt
Klejnot nad Dunajem
Nie sposób wymienić wszystkie miejsca, zabytki i atrakcje, które warto zobaczyć w Budapeszcie. Można zwiedzać muzea, odpoczywać w parkach, poznawać historię, a także wybrać się na imprezę do klimatycznego klubu. Najlepiej spędzać tu czas na niespiesznym spacerowaniu po mieście, ale warto też znać kilka kluczowych i koniecznych do zobaczenia atrakcji. Jest jeszcze jeden powód, dla którego warto wybrać się właśnie tutaj – to znacznie tańszy wypad niż na przykład City Break do Rzymu lub Paryża.
Budapeszt to ogrom zwiedzania i nie sposób opisać ich wszystkich, dlatego poniżej wymienimy jedynie 3 godne uwagi atrakcje.
Wśród zieleni na Wyspie Małgorzaty
Wyspa Małgorzaty jest uznawana za zielone płuca miasta. Znajduje się ona między Budą a Pesztem – to idealne miejsce na relaks wśród zieleni, mimo że znajduje się w centrum miasta. Wśród atrakcji jest m.in. Grająca Studnia, ruiny, a także minizoo oraz park wodny.
Góra Gellarta
Wspaniały widok na miasto oraz Dunaj – to po prostu trzeba zobaczyć. Nazwa wiąże się z męczeńską śmiercią świętego biskupa, Gerarda Sagredo, którego zabili tu poganie. Wzgórze było też uważane za miejsce schadzek czarownic.
Co poza tym?
Budapeszt obfituje w parki i muzea, warto też zobaczyć Halę Targową, Most Łańcuchowy, parlament, wybrać się na wycieczki trasami rowerowymi, a także skorzystać z kąpieli w gorących źródłach oraz wyruszyć w rejs po Dunaju.

Zdjęcia z Warszawy


Warszawa Okęcie

Więcej nt. Warszawy

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *